Product Code FAIKAGP380
Shop now, pay later.
Klarna Payment Badge
Steels - Hex Shank
Faithfull Point Steels are produced to provide high-performance in all types of modern large capacity drilling and hammer drilling machines. Manufactured using traditional forging skills, such as hammer work on chisels and drop stamp forging of cutting blades, they fit the most popular 21mm Hex shank machines used in the UK.
Type: Point.
Length: 380mm.
Fitting: 21mm Hex shank, Kango (900/950K).
IN STOCK - Delivery within 3-5 working days
Delivery costs will be calculated at the checkout page
Product Code FAIKAGP380
No questions have been asked for this product yet.
Click here to ask a question
Weight 0.94 kg
Dimensions 380 × 25 × 25 mm