Product Code FAIGW20025WG
Wheel Dressers & Grinding Wheels
The Faithfull FAIGW20025WG is a 200mm x 25mm vitrified grinding wheel suitable for use on most types of bench grinders. The general purpose grinding wheel can also be used for normal grinding of ferrous metals.
31.75mm
19.05mm
15.88mm
12.77mm
IN STOCK - Delivery within 3-5 working days
Delivery costs will be calculated at the checkout page
Product Code FAIGW20025WG
No questions have been asked for this product yet.
Click here to ask a question
Supplied with bore reducing bushes and will fit bench grinders
Weight 1.73 kg
Dimensions 205 × 210 × 30 mm