Product Code FAIGW20025C
Wheel Dressers & Grinding Wheels
Wheel Size: 200mm x 25mm x 31.75mm
Grit: 36
Bond Hardness: M
M/S: 35
Max R.P.M: 3,350
IN STOCK - Delivery within 3-5 working days
Delivery costs will be calculated at the checkout page
Product Code FAIGW20025C
No questions have been asked for this product yet.
Click here to ask a question
Supplied with bore reducing bushes and will fit bench grinders with the following shaft sizes:
Weight 1.932 kg
Dimensions 208 × 206 × 35 mm