Product Code FAIGW15020C
Shop now, pay later.
Klarna Payment Badge
Wheel Dressers & Grinding Wheels
Wheel Size: 150mm x 20mm x 31.75mm
Grit: 36
Bond Hardness: M
M/S: 35
Max R.P.M: 4,500
IN STOCK - Delivery within 3-5 working days
Delivery costs will be calculated at the checkout page
Product Code FAIGW15020C
No questions have been asked for this product yet.
Click here to ask a question
Supplied with bore reducing bushes and will fit bench grinders with the following shaft sizes:
Weight 0.794 kg
Dimensions 157 × 156 × 30 mm