Product Code FAIMCD8120
Mixed & Multi-Material Drill Bits
1 x Faithfull Multi Construction Drill Bit 8 x 120mm
IN STOCK - Delivery within 3-5 working days
Delivery costs will be calculated at the checkout page
Product Code FAIMCD8120
No questions have been asked for this product yet.
Click here to ask a question
The diamond-ground carbide tip has advanced performance cutting edges for a long working life and the flute is designed for fast debris removal. Perfect for use in cordless drills when used on both rotary or hammer modes, dependent on the material being drilled (4mm bit rotary only).
Weight 0.037 kg
Dimensions 48 × 225 × 8 mm